ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Τα σούπερ κορίτσια Βόλεϊ του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας ανέτρεψαν το 0-1 σε 3-1 απέναντι στον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ Σκύδρας.(Βίντεο-φωτο)

Tο απόγευμα της Κυριακής 10/2 στο κλειστό γυμναστήριο Αλεξάνδρειας η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ του ΓΑΣ με εξαιρετική εμφάνιση νίκησε 3-1 σετ την ομάδα του Αριστοτέλη Σκύδρας,για το πρωτάθλημα της Β Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τα κορίτσια του ΓΑΣ και έτσι το πρώτο σετ έληξε με 20-25 για της φιλοξενούμενες.

Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχες ισορρόπησαν το παιχνίδι,κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 25-18 κάνοντας το 1-1.

Στα επόμενα δυο σετ παίζοντας καταπληκτικό παιχνίδι τα κορίτσια της Αλεξάνδρειας κατάφεραν πολύ εύκολα να τα κερδίσουν και τα δύο με 25-8 και 25-7 κάνοντας το τελικό 3-1.

Το ΡΑΔΙΟ AVENA 97,7 και avena.gr ήταν για άλλη μια φορά εκεί και μετέδωσε ζωντανά τον αγώνα μέσω από τις σελίδες του στο Facebook Avena Fm 97,7 και Τάσος Καμπάνης.