Β’ Εθνική Μπάσκετ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική σε Βόρειο όμιλο

Β’ Εθνική (Βορράς)-10η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-ΧΑΝΘ 66-90
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Γέφυρα 71-66
Φάρσαλα-Φίλιππος Βέροιας 73-76
Αγρίνιο-Ίκαροι Σερρών 64-57
Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-82
Φαίακας Κέρκυρας-Ανατόλια 64-86
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά 68-71
Έσπερος Λαμίας-Χαλκηδόνα / Προποντίς 85-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 64-84
Δεκάλεπτα: 14-24, 31-44, 43-74, 64-84
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8(1),Ματενίδης 8, Νεδέλκος 13(1),Σιώπης, Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 8, Περούλης 9, Μαγγανάς 5(1), Ταουσάνης 4, Χατζόπουλος 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης , Στεφανίδης, Αμπατζάς 10(2),Αράπης 11(2) ,Γαλανίδης 9(3),Κάτανος 3 , Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6, Ζώτος 9, Μπρόζος 14(1) ,Καραποστόλου 20(3) .

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 81-82
Δεκάλεπτα: 20-23, 49-44, 66-66, 81-82
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 17 (2), Κοντσές 6 (2), Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 15 (2), Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (2), Ουλουσίδης 15 (2), Καλογεράτος 10, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 13, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουκτσακτσί, Ιωάννου 8 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 25 (3), Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 11, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 3 (1) .

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΧΑΝΘ 66-90
Δεκάλεπτα : 17-24, 37-45, 55-63, 66-90
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος 3(1), Βερτζάγιας, Γεωργίου 6(2), Τασιούδης 11(1), Κουτίνας 9(1), Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Τσώλης 1, Τάσσος 10(1), Φρουσκλιάς 15 (3), Διγενής 4, Αναγνωστόπουλος 2
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Δεληγιώργης 21(2), Τσάμης 6, Πέτροβιτς 17 (3), Παπαδόπουλος 19 (1), Χονδρόπουλος 3(1), Ζαφειρούδης 12 (1), Μπαλάσκας 5 (1), Βλαγκόγιας 6, Ντίνος 1, Βαζούκης, Καραγεωργίου, Γεωργάκης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 71-66
Δεκάλεπτα : 14-13, 39-27, 56-47, 71-66
Διαιτητές : Τσιρτσιμαλης-Θεοδωρου
Μαχητές Πειραματικός Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζης 5(1), Καραγιαννίδης 12(3), Δημας 13(3), Μαυριδης 9(1), Χατζημιχαηλιδης 7(1), Κλωναρας Στολης 9, Τσιμιδης 2 Βαιντερλης 6 Μητσάκης 6(1), Ελευθεριάδης 2
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανιτης 15(4), Καραγιαννακης 8, Ψευτογκας 5(1), Καταβαινης 1, Αποστολιδης 9(1), Ζιάκας 5, Κουτουξιδης 6, Σιωμος 10, Κοτσανος 7 .

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 73-76
Δεκάλεπτα : 24-14, 43-27, 53-55, 73-76
Διαιτητές : Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 14, Χαιρετίδης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 2, Τοπουζίδης 9(3), Γκιουλέκας 19, Φαρμάκης, Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2, Λούτας, Λιουπης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 3, Κοθράς 16(1), Σισμάνης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπουρας 21(5), Σουτζόπουλος 16(2), Καντάρκος 11(1), Καβαργύρης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-57
Δεκάλεπτα : 17-18, 37-34, 48-44- 64-57
Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 68-71
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-40, 54-54, 68-71
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Στρατώνι (Mύθου): Δοξάκης 4 (1),Mπουρδάνος 19 (3),Σιδηροηλίας 2,Φλιάτης 4,Kοτζαγιάννης 4,Mπέγας 9 (2),Πολιτόπουλος 12 (3),Δασκαλόπουλος 14
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου 3 (1) ,Aλτίνης, Mάρουσιτς 9 (1), Tσιρογιάννης 14 (2),Pάπι ,Nώτης 7,Παρίτσης 7 ,Kαμαριώτης 11 (3) ,Πλιούκας 3(1) ,Γκαμούρας 8,Xριστοδούλου ,Πιλκούδης 9

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
1.Ανατόλια (9-1) 19
2.Αγρίνιο (9-1) 19
———————————-
3.Μαχητές Πευκών (7-3) 17
4.ΧΑΝΘ (6-4) 16
5.Ελευθερούπολη (6-4) 16
6.Νίκη Βόλου (6-4) 16
7.Ερμής Λαγκαδά (5-5) 15
8.Φίλιππος Βέροιας (5-5) 15
9.Φάρσαλα (5-5) 15
10.Φαίακας Κέρκυρας (5-5) 15
11.Ίκαροι Σερρών (4-6) 14
12.Γέφυρα (4-6) 14
———————————-
13.Έσπερος Λαμίας (3-7) 13
14.Χαλκηδόνα (3-7) 13
15.Στρατώνι (2-8) 12
16.Μακεδονικός (1-9) 11

Επόμενη αγωνιστική (11η, 23/12):

ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικών Πεύκων
Γέφυρα – Φάρσαλα
Φίλιππος Βέροιας – Αγρίνιο
Ικαροι Σερρών – Εσπερος Λαμίας
Ελευθερούπολη- Νίκη Βόλου
Ανατόλια – Μακεδονικός
Ερμής Λαγκαδά – Φαίακας Κέρκυρας
Χαλκηδόνα – Στρατώνι

Αναρτήθηκε από:Μανώλης Πεχλιβανίδης

Απάντηση