ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Δίκαιο το 0-0 στο Αλεξάνδρεια-Πιερικός και αναπόφευκτος ο υποβιβασμός.(video-foto)

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν το απόγευμα της Κυριακής 4/2 στο Δημοτικό στάδιο της Αλεξάνδρειας ο τοπικός Φίλιππος που υποδεχόταν τον Πιερικό για το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.Το τελικό 0-0 θεωρείται απόλυτα δίκαιο και αντικατοπτρίζει την ποιότητα του παιχνιδιού πού παίχτηκε.

Στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Πιερικού μπήκε πιο δυνατά αλλά μετά το 5ο λεπτό η ομάδα της Αλεξάνδρειας αντέδρασε, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό Αλλά αυτή τη φορά με την ομάδα του Πιερικού να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων Αλλά όπως και η Αλεξάνδρεια χωρίς ουσιαστικές φάσεις και το τελικό 0-0 να φαντάζει και να είναι ως το πιο δίκαιο στην αναμέτρηση αυτή.

Βέβαια η ομάδα του Πιερικού διαμαρτύρεται για ένα γκολ που της ακυρώθηκε ως φάουλ.