ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Ήττα εκτός, νίκη εντός για την αντρική μας ομάδα του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια – Κάτι σαν συνήθεια!!

Όσο νωθρή και εκτός κλίματος αγώνα παρουσιάστηκε η ομάδα μας το Σάββατο 15/2 στο ΔΑΚ Κατερίνης με αντίπαλο την τοπική ΑΓΕΠ – όπου γνώρισε μοιραία την ήττα -, τόσο συγκεντρωμένη και αποφασιστική εμφανίστηκε στο προχθεσινό ματς (22/2) με αντίπαλο τον Ζαφειράκη Νάουσας στο ΔΑΚ Μελίκης!
Μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο,το οποίο έκλεισε στο -12 για εμάς, και με εφαλτήριο την αποτελεσματική άμυνα – δεχθήκαμε μόλις 34 πόντους στα υπόλοιπα 30 λεπτά – υπομονετικά ροκανίσαμε την διαφορά μέχρι τις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, όπου για πρώτη φορά προσπεράσαμε! Το τελικό 62-57 ήρθε ως επιστέγασμα της αγωνιστικότητας, του εγωισμού και της διάθεσης νίκης των αθλητών μας και διατηρεί μαθηματικά ζωντανές τις ελπίδες μας για είσοδο και στα φετινά play offs του πρωταθλήματος!

Διατητές: Ντόγκας – Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 11-23, 28-35 (ημιχ.), 45-47, 62-57 (τελ.)

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Τσάτσας) Παπαδόπουλος 16 (3), Προϊός, Παπαγερίδης 10(2), Καρκάρας 23 (1), Παντοφλίδης 7, Πουαρίδης, Κυριακού, Μπαλτάς, Χρυσικός, Πάππου 6