ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο και από έναν βαθμό Άρης Παλαιοχωρίου & Φίλιππος Μελίκης (Video & Φωτο )

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Παλαιοχώρι με τον τοπικό Άρη Παλαιοχωρίου να αναδεικνύεται ισόπαλος 1-1 με τον Φίλιππο Μελίκης σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’Ερασιτεχνικής (ΕΠΣ Ημαθίας).

Οι δύο ομάδες εκτός από τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν και από ένα ημίχρονο καλής απόδοσης. Το πρώτο άνηκε σε μεγάλο βαθμό στον Άρη Παλαιοχωρίου ο οποίος με γκολ του Νικολόπουλου στο 11′ προηγήθηκε με 1-0 και όλα έδειχναν ότι έβαζε τις βάσεις για να φτάσει στη νίκη.

Υπολόγιζε όμως χωρίς των Βενιόπουλο. Ο ποδοσφαιριστής του Φίλιππου Μελίκης με γκολ στο 77′ έδωσε τον βαθμό χρυσάφι της ισοπαλίας στον Φίλιππο Μελίκης που μπήκε σαφώς καλύτερα στην επανάληψη.

Το ματς ήταν συναρπαστικό ειδικά στο τελευταίο εικοσάλεπτο με εκατέρωθεν φάσεις και ανοικτό προς όλα τα προγνωστικά με τις δυο ομάδες να έχουν παράπονα για τη διαιτησία,καθώς ο διαιτητής Μερτζανίδης τους αρνήθηκε και από ένα πέναλτι.

Αποτέλεσμα : Άρης Παλαιοχωρίου 1 – 1 Φίλιππος Μελίκης

Συμπέρασμα : Δίκαιο κρίνεται το αποτέλεσμα της αναμέτρησης με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα ημίχρονο και να πετυχαίνουν από ένα γκολ.

Διαιτητές (Μερτζανίδης.Παπαδάκης,Κιρμανίδης) : Έντονα παράπονα και για τις δυο ομάδες για τις αποφάσεις του κ.Μερτζανίδη κατά την διάρκεια της αναμέτρησης.