ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Φιλική νίκη της Α.Ε. Σχοινά κόντρα στην Δόξα Κυψέλης (βίντεο & φωτο).

Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 19:00 στο γήπεδο του Σχοινά η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην γηπεδούχο Α.Ε. Σχοινά και την φιλοξενούμενη Δόξα Κυψέλης.

Η φιλική αναμέτρηση έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Β’Ερασιτεχνικής ΕΠΣ Ημαθίας 2019-2020.

Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε με τους γηπεδούχους να κάνουν το 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Γατόπουλο ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση πέτυχε δυο γκολ με τον Βαλάντη Μπεκτά μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γατόπουλος να πετυχαίνει τον πρώτο και το δεύτερό με τον Λαμπρόπουλο διαμορφώνοντας και το τελικό 3-0.

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Μανώλης Πεχλιβανίδης

O Aγώνας ήταν μια ευγενική χορηγία των καταστημάτων Σεμερτζής Α.Ε. και το ηλεκτρονικό κατάστημα finetsato.gr