ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Τα τελικά αποτελέσματα του 1ου γύρου του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας

Oλοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο 31/8 & 1/9 η πρώτη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας.18 ήταν οι ομάδες που πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και την πρόκριση ενώ το παιχνίδι του ΓΑΣ Ροδοχωρίου με αντίπαλο το Μακροχώρι αναβλήθηκε καθώς τρεις ποδοσφαιριστές του Μακροχωρίου ενεπλάκησαν σε τροχαίο ατύχημα,γεγονός που σημάδεψε την έναρξη την νέας αγωνιστικής περιόδου.Ευτηχώς υπήρχαν μόνο υλικές ζημίες και όλοι είναι καλά στην υγεία τους.

Σε ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων πήρε μια σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας με σκορ 1-2.Βρέθηκε πίσω στο σκορ η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου με γκολ του Αργυρόπουλο στο Α’ ημίχρονο ωστόσο κατάφερε και πήρε την νίκη με δυο τέρματα στην επανάληψη.