ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

«Χρυσό» το ιπτάμενο κορίτσι του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας στο Grand Prix της Καβάλας,’Εφη Κολοκυθά!

Την Τετάρτη 17 Ιουλίου στο πλαίσιο των ελληνικών Grand Prix διεξήχθησαν στην Καβάλα οι αγώνες με την επωνυμία «Δαβιτζόγλεια» στη μνήμη του Καβαλιώτη πρωταθλητή της σφυροβολίας Ευθύμη Δαβίτζογλου.

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας συνεπής με τα ραντεβού του σε μεγάλες διοργανώσεις έδωσε το παρόν παίρνοντας μάλιστα και ένα χρυσό μετάλλιο.

Βασιλική Ντούση και Έφη Κολοκυθά πήραν μέρος στους αγώνες αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά για ποιο λόγο βρίσκονται στην Ελίτ του στίβου.

Η Έφη Κολοκυθά πέταξε στους ουρανούς της Καβάλας και με άλμα στα 6,48εκ (Μήκος Γυναικών) πρόσθεσε ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο στην πλούσια συλλογή της.

Η πρωταθλήτρια του ΓΑΣ κατέκτησε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο καθώς η Ιωάννα Ιωάννου του Γ.Ε Νάουσας που κατέκτησε την δεύτερη θέση ήταν πίσω από την Κολοκυθά κατά 40εκ. (6,08εκ).

Το βάθρο των νικητών στο Μήκος Γυναικών συμπλήρωσε η Μίζιου Φωτεινή του Α.Σ ΠΑΟΚ με άλμα στα 5,88εκ.

Εξαιρετική ήταν και πάλι η Βασιλική Ντούση στο Τριπλούν Γυναικών καθώς με άλμα στα 12,18εκ τερμάτισε στην 5η θέση.

Ρεπορτάζ:Μανώλης Πεχλιβανίδης