ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Εντυπωσίασε και στα «10α ΧΕΙΜΩΝΙΔΕΙΑ» ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας!

Το Σάββατο  1/6 έγιναν στη Θεσσαλονίκη με τη συμμετοχή αθλητών από όλη την Ελλάδα  οι αγώνες στίβου «10αΧΕΙΜΩΝΙΔΕΙΑ 2019».

Τα Χειμωνίδεια έγιναν στη μνήμη του σπουδαίου προπονητή αλμάτων Κώστα Χειμωνίδη, που αποτέλεσε μεγάλο κεφάλαιο όχι μόνο για τον στίβο της Θεσσαλονίκης, αλλά όλης της χώρας.

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας φώναξε παρόν σε μια ακόμη διοργάνωση στίβου δείχνοντας συνέπεια και συνέχεια.

Η Βασιλική Ντούση πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση τερμάτισε 2η στο τριπλούν γυναικών με άλμα στα 12.02μ

Στο 4αθλο αγωνίστηκαν οι ΠΠΑ (κατηγορία κάτω των 16).Τα αγωνίσματα ήταν 100μ εμπόδια,μήκος, ύψος και τετραπλούν.

Ο Σωτήρης Μπογιατζής ήταν πρώτος και ο μεγάλος νικητής με σύνολο βαθμών 3118, έκανε 14,18 στα 100μ εμπόδια, 6,17μ στο μήκος, 1.56μ στο ύψος και 16,18 στο τετραπλούν

Την όγδοη θέση στο ίδιο αγώνισμα πήρε ο Γιώργος Αλαμπουρινός με 1581 βαθμούς, έκανε 18,52 στα 100 εμπόδια, 4,78μ στο μήκος, 1.20μ στο ύψος και 11,86μ στο τετραπλούν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι δόθηκαν μετάλλια σε όλους τους αθλητές που ολοκλήρωσαν το τέτραθλο ενώ στους τρεις πρώτους δόθηκε και κύπελλο.Ο Σωτήρης Μπογιατζής τέλος έφυγε και με ειδικό δώρο μια τσάντα καθώς ήταν ο μεγάλος νικητής του τετράθλου.