ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Την 3η θέση κατέκτησε ο Αλεξανδρινός Νίκος Μακρυγιάννης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης.

Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Νίκος Μακρυγιάννης από την Αλεξάνδρεια. Ο αθλητής που αγωνίζεται με τα χρώματα του παλαιστικού Συλλόγου Ευκαρπίας,συμμετείχε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων Πάλης που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 16-17/ 3 στις Σέρρες .

Ο Νίκος αγωνίστηκε στην κατηγορία των 60 κιλών  για πρώτη φορά και αν ηλικιακά είναι 2 χρόνια μικρότερος από τους συναθλητές του, κατάφερε να κάνει τέσσερις νίκες και να πάρει την τρίτη θέση.

Ο σύλλογος δε της Ευκαρπίας πήρε την πρώτη θέση στην κατάταξη των συλλόγων με μεγάλη διαφορά από τους υπόλοιπους συλλόγους.

Σε δηλώσεις τους οι προπονητές Παναγιώτης Κουτσουπάκης και Θέμης Ιακωβίδης εξέφρασαν την απόλυτη ικανοποίηση τους για την επιτυχία του Νίκου.Οι στόχοι δεν σταματούν όμως εδώ και προετοιμάζονται εντατικά για το πρωτάθλημα Παμπαίδων που θα πραγματοποιηθεί σε λίγο καιρό.