Γ Εθνική Μπάσκετ : Αποτελέσματα, βαθμολογίες στους 4 ομίλους

 

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Καλαμάτα-Λέοντας (ανεβλήθη)
Αχαγιά-Πέρα 88-82
Ηλυσιακός-Εσπερος Πατρών 75-68
Ληξούρι-Κηφισιά (ανεβλήθη)
Αιγάλεω-Αρης Νικαίας 92-83
Μεγαρίδα-Ακράτα 91-79
Κεραυνός Αιγίου-Ιωνικός ΝΦ 70-86

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΧΑΓΙΑ-ΠΕΡΑ 88-82
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Καββαδάς
Δεκάλεπτα: 15-16, 42-43, 72-62, 88-82
Αχαγιά (Σαράντης): Οικονομόπουλος 21 (1), Βουρνάς 15 (2), Κάλλης 2, Δ. Λυμπέρης 13 (4), Μακρής 13, Τσάμης 18 (3), Κωνσταντινόπουλος 6 (2), Ταρνάρης, Αναστασόπουλος.
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδαλος 8 (1), Θεολογίτης 5 (1), Παπαδής 9, Τσολάκης 19 (2), Χολέβας 6 (2), Πατζατζόπουλος 7, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 12 (1), Ντιφαντής 1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 75-68
Διαιτητές: Μαρίγλη-Αντωνίου Γ.
Δεκάλεπτα: 14-5, 31-24, 57-42, 75-68
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12 (3), Φώτσης 9, Κουρκουμτσάκης 2, Κοψιάς 2, Στρίγας 2, Προύντζος, Αντωνόπουλος 7 (2), Μπουργάνος 20 (3), Ζαραϊδώνης 3, Σπυριδάκης, Αγγελόπουλος 2, Κουσιάντζας 16
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 2, Βεργανελάκης 12, Ζαφείρης 18 (1), Ροκανάς 16 (3), Τόμπρος 3, Κατσαβόπουλος, Δούρος 4, Μπαρδάκας 6, Βύρλας 4, Καλογιάννης 3 (1)

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΑΚΡΑΤΑ 91-79
Διαιτητές: Ροδίτης-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 29-17, 19-22, 18-22, 25-18
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 4, Κοντόπουλος 9 (1), Σπυρόπουλος 9 (3), Παλαιοχωρίτης 9 (3), Ζακυνθινός 14 (1), Μπαλάφας 3, Παπασπύρος, Αβραμίδης 8, Βούρτσης, Μαλούκος 13, Θέος 12 (11 ρ.), Σιδέρης 2
Ακράτα (Ζίζηλας): Πολυδέρας, Τσιακμάς 5 (1), Ονάσογλου 12 (1), Αμβράζης 4, Θανόπουλος 11 (3), Γκιζόγιαννης 16 (1), Γκόβας 10, Σίνης 4, Βεσκούκης 17

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 92-83
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 26-17, 48-31, 69-55, 92-83
Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μπάρδας 9 (1), Σταμάτης 1, Κυριακόπουλος 7 (1), Κούρτης 6 (1), Ντακούλιας 14 (2), Γκαγκαλούδης 12 (1), Αγγελόπουλος 18 (2), Οικονόμου 9, Καλλινικίδης 16
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 6, Αλσαντζής 3 (1), Βασιλάκης 8, Κρητικός 14, Κόλλιας 17, Χατζόγλου 14 (3), Παπουτσής 17 (1), Γούνης

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1) Αιγάλεω 34 (17-0)
2) Ιωνικός ΝΦ 32 (15-2)
———————————
3) Μεγαρίδα 31 (14-3)
4) Αχαγιά 30 (13-4)
5) Ηλυσιακός 26 (9-8)
6) Άρης Νικαίας 24 (7-10)
7) Ακράτα 24 (7-10)
8) Πέρα 24 (7-10)
9) Κηφισιά 22 (7-8)*
———————————
10) Ληξούρι 21 (6-9)**
———————————
11) Κεραυνός Αιγίου 21 (4-13)
12) Έσπερος Πατρών 20 (4-12)*
13) Καλαμάτα 20 (4-12)*
14) Λέοντας 18 (2-14)*

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο
(**) Έχει δύο αγώνες λιγότερους

18η αγωνιστική (3/3):

Πέρα-Καλαμάτα
Εσπερος Πατρών-Αχαγιά
Κηφισιά-Ηλυσιακός
Αρης Νικαίας-Ληξούρι
Ακράτα-Αιγάλεω
Ιωνικός ΝΦ-Μεγαρίδα
Λέοντας-Κεραυνός Αιγίου

2ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ-Λοκρός Αταλάντης 64-67
ΟΦΗ-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (ανεβλήθη)
Ικαρος Νέας Σμύρνης-Δειλινό (ανεβλήθη)
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Ερμής Σχηματαρίου 59-55
Μελίσσια-Κορωπί 74-66
ΒΑΟΛ Χίου-ΕΦΑΟΖ 67-65
Καλλιθέα-Αρης Θήβας 62-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 62-64
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.- Τζίμης
Δεκάλεπτα: 18-14, 34-33, 49-54, 62-64
Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 3(1), Παναγιωταράκος 13, Τσακίρης, Γυφτάκης 8, Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 20, Κανύχης 8, Μήτσης, Σκορδάλης 3(1), Εκινέ 5, Χατζηδημητρίου.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 9(2), Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 4(1), Γκόλιας 9(1), Κουμπές, Παναγιωτίδης 3, Καλεμτζάκης 7(2), Χαραλάμπης 16(3), Δαχρεντζής 9(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ντέντα 5.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΚΟΡΩΠΙ 74-66
Διαιτητές: Μαγκουνής-Μαραμής
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 2, Στεργίου 2, Οικονομόπουλος 25 (1), Κόντος 12 (1), Σοφρωνάς 7 (1), Ζήρος 8 (2), Τρίχας, Καραχάλιας 18 (1), Καραβανάς
Κορωπί (Κακιούζης): Αγγελόπουλος, Καμαρινός 7 (1), Τζαγισβίλι 2, Αγόρης 8 (2), Καραδολάμης 13 (1), Φίλα, Κάτσαρης 7, Σβορώνος 5, Κουτουφάς 24 (1), Χρονόπουλος

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΕΦΑΟΖ 67-65
Διαιτητές: Ντάνος-Χουγιάζος.
Δεκάλεπτα: 15-19, 34-36, 50-51, 67-65.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 8(2), Σερέπας, Ανδρουλάκης 11(3), Σουλίκας 5(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 10, Καραφαντής, Τσουρής 12, Κουτσογεωργάκης, Τροβάς 4(1), Σουλινάρης 16, Κωνσταντινάκος 1.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Γκόντγουϊν 5(1), Πρόφκα 5(1), Ζαρμακούπης 16(3), Δρίβας 11(3), Κανελλόπουλος 14(2), Βαρνάβας 11(1), Σαρλής, Ιμαριάγκμπε, Δήμου 3.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-55
Διαιτητές: Χριστινάκης-Ασλανίδης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-30, 41-42, 59-55.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3 (1), Χωματάς 4, Τσίρος 6, Συγγούνας 10, Σταμέλος 4, Τύρλας 10, Ζερβός 10, Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Κορομηλιας, Μητσάκης, Σβάρνας 4.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 4, Πανταζής 5, Κουτής, Γκρινιάρης 17, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 8 (2), Τσαπρούνης 9, Ετζιάκα 7, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 5 (1).

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1) Λοκρός Αταλάντης 31 (14-3)
2) Μελίσσια 31 (14-3)
———————————
3) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 30 (13-4)
4) ΟΦΗ 29 (13-3)*
5) ΕΦΑΟΖ 29 (12-5)
6) Κορωπί 27 (10-7)
7) ΒΑΟΛ Χίου 25 (8-9)
8) Άρης Θήβας 25 (8-9)
8) Ερμής Σχηματαρίου 24 (7-10)
———————————
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23 (7-9)*
———————————
11) ΚΑΠ 22 (5-12)
12) Καλλιθέα 20 (3-14)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 19 (3-13)*
14) Δειλινό 16 (0-16)*

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

18η αγωνιστική (2-3/3):
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΚΑΠ
Δειλινό-ΟΦΗ
Ερμής Σχηματαρίου-Ικαρος Νέας Σμύρνης
Κορωπί-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
ΕΦΑΟΖ-Μελίσσια
Αρης Θήβας-ΒΑΟΛ Χίου
Λοκρός Αταλάντης-Καλλιθέα

1ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

ΑΟΚ Βέροιας-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 54-77
Καλαμπάκα-Εύαθλος Πολυκάστρου 65-61(53-53 κ.α.)
Μελίκη-Μαντουλίδης 83-78
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 86-62
Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 71-46
Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας 95-55
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 86-62
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 14-16, 44-34, 58-56, 86-62
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής 5(1), Ζαμπέτης 18(2), Σαχπατζίδης, Καλφαλίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 5, Χρύσης 24(1), Μάκης 4, Παπανικολάου 2, Θυμνιός 14, Φίλιος 8(2), Θώδης 6
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(3), Ίλτσογλου 7(1), Μπόγδανος 13, Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 3(1), Σκαμάγκας 9, Αναστασόπουλος, Χαρχαρής 2, Λουλούδης 2

ΜΕΛΙΚΗ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 83-78
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 23-15, 49-41, 63-62, 83-78
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Μαυρίδης Β. 16(1), Κυριακού, Σαζακλίδης, Λέφας 9, Μαγαλιός, Πεϊμανίδης, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 11(3), Κοτζαμπάσης 10, Λαπατούρας 10, Ρογγότης.
Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.): Νικολαϊδης 18(1), Τάκης 11(1), Μπέλλος 8, Ρεφατλλάρι 5(1), Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 23(4), Φόρογλου 2, Λαγός 5(1), Μαλανδρής, Καναγκίνης 1, Σαρασίδης.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 71-46
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δόλγυρας
Δεκάλεπτα: 20-14, 37-31, 51-40, 71-46
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 6, Τσούμας, Χανέλι, Ζωιτσάκος 14(2), Γκογκίδης 20(2), Κατσαδούρος 5(1), Καραϊσκάκης 8(1), Φαλιάκης, Μακρής 18(5), Αρχοντούλης, Μπακαβέλος.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 2, Βλάχος 2, Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Μέξης 6, Χατζής 2, Ντούρβας, Τζιοβάρας, Μπαρμπαρούσης 6, Στάνκοβιτς 5(1), Φούντας 20(2).

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 95-55
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 28-22, 54-30, 78-44, 95-55
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23(7), Μούτσιος 2, Κόγκας 2, Αργυρός , Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσιαβές 10, Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης 9(1), Μακρόπουλος 15(1), Βλαχάκης, Τριχόπουλος 11(3), Φέτσης 2, Ζαμπάκης 5.
Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης): Μήχος Σ. 2, Κοντογιάννης 22, Τζίμας, Καραστάθης, Παπαχρήστος 5, Κακιούζης 12(1), Παπαμιχαήλ, Ζήκας, Μούλας 12(1), Βαβέτσης, Ρέμπης 2.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΒΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 54-77
Διαιτητές: Ξέρας-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-26, 26-44, 38-58, 54-77
ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 8, Ουσουλτζόγλου , Στοϊτσης 2, Γκάνας 4, Κκαραϊσαρίδης, Γκίτκος, Ντουλαβέρης, Ιωαννίδης 7(1), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3(1), Γιοβανοπουλος 6(2), Χαραλαμπίδης 12.
Βίκος ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 26(5), Πανάρας 10(1), Tσίρμπας 2, Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 15(2), Mάντζιος Π. 4, Mάντζιος Δ. 4, Πανταζής 9(2), Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1) Πρωτέας Γρεβενών 29 (14-1)*
2) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 29 (13-3)
———————————
3) ΑΓΣ Ιωαννίνων 29 (13-3)
4) Δόξα Λευκάδας 28 (13-2)*
5) Τιτάνες Παλαμά 24 (8-8)
6) Εύαθλος Πολυκάστρου 23 (7-9)
7) Ίκαροι Τρικάλων 22 (7-8)*
8) Μαντουλίδης 22 (6-10)
9) Ολυμπιακός Βόλου 21 (5-11)
———————————
10) Καλαμπάκα 21 (5-11)
11) Μελίκη 21 (5-11)
12) ΑΟΚ Βέροιας 19 (4-11)*
13) Νικόπολη Πρέβεζας 18 (2-14)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

18η αγωνιστική (3/3):
Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας
Μαντουλίδης-Καλαμπάκα
Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη
Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας
Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

2ος όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 77-73
Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή 65-63
Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης 86-84
ΒΑΟ-ΔΕΚΑ 78-51
ΓΑΣ Κομοτηνή-Νέα Μουδανιά 76-56
Ζέφυρος-Αίας Ευόσμου 63-54
ΠΣ Ευκαρπίας-Λεύκιππος Ξάνθης 74-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟ-ΔΕΚΑ 78-51
Διαιτητής: Βασιλόπουλος – Δέλλας
Δεκάλεπτα: 20-14, 40-33, 64-42, 78-51
ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 16 (3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13, Τζουβάρας 7 (1), Ταζόπουλος 11 (1), Χότζα 12 (1), Μαδεμλής 2, Πισιώτης 7 (1), Βουνάκης 5 (1), Γιαννούλης 3, Μαγής, Ζαχαρίας.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βογιατζής 6 (2), Βενετίδης 7 (1), Τσιροπούλης 2, Χαρταβέλλας 1, Ροΐδης, Κοϊμτζόγλου 8 (1), Παπασάβογλου 5 (1), Μπάκος 4, Τσιροπούλης, Κρίτσικας 7, Πρωτούλης 11 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΊΝΔΟΥ-ΜΑΚΑΜΠΗ 65-63
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 19-20, 36-28, 51-45, 65-63
Aστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 16 (4), Ιωαννίδης 10, Πετρίδης 19 (4), Μπέλλης, Δημητριάδης, Μέλλιος , Τσίγκας 4, Μισιρλόγλου 3 (1), Ιατρίδης A. 13
Μακαμπή (Kόντος): Παπαμαστοράκης 1,Θεολόγης, Σκουφέζης 10, Σαμαράς 8 (2), Πετράκης 16 (2), Μπαδής 9 (1), Σαββιδης 5, Αρούχ 11 (1), Σαραφίδης.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ 76-56
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονιδης): Μαστροδημήτρης 5 (1), Παλάσκας 18 (2), Λεχούδης 4, Μπορμπίδης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς, Καρκατσέλης 9 (3), Ζολώτας 11 (1), Σπέντζος 15 (2), Χαλίλ 13.
Νέα Μουδανιά (Παναγιωτοπουλος): Σούρλας, Βετσος, Φιλοξενιδης 16 (2), Τσιγγελίδης 5 (1), Κυριαζούδης, Νικολόπουλος, Κουτζούχας 2, Κασαμανώλης, Τσοπουρίδης 11, Ζάχαρης 16 (2), Τογανίδης 2.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1) ΠΣ Ευκαρπίας 32 (15-2)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 30 (13-4)
———————————
3) Πολύγυρος 28 (11-6)
4) Λεύκιππος Ξάνθης 27 (10-7)
5) Ζέφυρος 27 (10-7)
6) ΔΕΚΑ 26 (9-8)
7) Αίας Ευόσμου 26 (9-8)
8) ΜΕΝΤ 26 (9-8)
9) Ασπίς Ξάνθης 25 (8-9)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 24 (7-10)
———————————
11) Αστέρας Σίνδου 24 (7-10)
12) ΒΑΟ 23 (6-11)
13) Μακαμπή 22 (5-12)
14) Νέα Μουδανιά 17 (0-17)

18η αγωνιστική (3/3):

Μακαμπή-ΜΕΝΤ
Ασπίδα Ξάνθης-Αστέρας Σίνδου
ΔΕΚΑ-Πολύγυρος
Νέα Μουδανιά-ΒΑΟ
Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή
Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος
Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας

πηγή:www.basket247.gr

Απάντηση