ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Β’Εθνική Mπάσκετ: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική σε Βόρειο όμιλο

Β’ Εθνική (Βορράς)-13η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Έσπερος Λαμίας-Φαίακας Κέρκυρας 69-63
ΧΑΝΘ-Αγρίνιο 68-80
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας 68-71
Ίκαροι Σερρών-Στρατώνι 67-77
Ελευθερούπολη-Φάρσαλα 83-69
Ανατόλια-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 76-71
Ερμής Λαγκαδά-Νίκη Βόλου 79-73
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Μακεδονικός 68-48

Τα φύλλα αγώνα :
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 76-71
Δεκάλεπτα: 10-13, 34-33, 49-50, 76-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 8(2), Στεφανίδης , Αμπατζάς 6,Αράπης, Γαλανίδης 8(1),Κάτανος , Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 13(3), Ζώτος 7, Μπρόζος 24(1),Καραποστόλου 10(2)
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(2), Δήμας 15(1), Μαυρίδης 17(3), Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωνάρας 7(1), Τσιμίδης 2, Μητσάκης 14(2), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 2.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΦΑΡΣΑΛΑ 83-69
Δεκάλεπτα: 29-13, 49-41, 63-57, 83-69
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 7, Γκέλιος 8 (1), Στυλίδης 24 (2), Μπουτσακτσί, Ιωάννου 10 (3), Απαζίδης 8 (2), Σταμπουλής 14 (2), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 2,
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης, Φιλιππόπουλος 6, Αναγνωστόπουλος 14 (3), Τσιώγκας, Συνετός 1, Τοπουζίδης 4 (1), Γκιουλέκας 17 (1), Δέσπος 11.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 68-48
Δεκάλεπτα: 13-15, 33-20, 57-34, 68-48
Διαιτητές: Φούτζηλας-Σεϊταρίδης
Χαλκηδόνα (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης 7, Δανάκης 8 (2), Τσκαλέρης 11, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Μυλωνίδης 9 (1), Κούτε 2, Γιαννόπουλος 2, Δελίδης 16 (2), Σικαλίδης 11, Φυλακτός
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 18 (3), Κοντσές, Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 7 (1), Τσινόπουλος 5, Τασούδης 3 (1), Καραθανάσης, Ουλουσίδης 10 (1), Καλογεράτος, Ιωαννίδης 2, Χαντζίδης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 69-63
Δεκάλεπτα : 12-19, 35-37, 62-48, 69-63
Διαιτητές : Δολγύρας-Παζώλης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στολίγκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 5 (1), Πάππος 2, Κατσαρές 23 (2), Φύκας 6, Αργύρης 7 (1), Ολύμπιος 11 (3), Παπαργυρόπουλος 6, Φούντας 4,
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης) : Γρίψιος, Ματενίδης 8 (2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 15 (2), Πεταλωτής 23 (1), Περούλης 8, Γερασιμόπουλος 2, Τασουσάνης 1.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 79-73
Δεκάλεπτα : 27-21, 41 – 43, 56- 57, 79-73
Διαιτητές : Τσιαπλής- Παπαγερίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήλου Αλτίνης, Μάρουσιτς 26(1), Τσιρογιάννης 13(1), Παπαπασχάλης, Νώτης 5(1), Παρίτσης 5, Κωνσταντινίδης, Πλιούκας 3(1), Γκαμούρας 22, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 5.
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Τύμπας): Καραγεώργος 6(2) , Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 8(2), Τασιούδης 10, Κουτίνας 5(1), Τσαβές, Τσώλης 6(2), Τάσσος 9, Φρουσκλιάς 29(4), Διγενής, Βερτζάγιας .

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 67-77
Δεκάλεπτα: 20-17, 33-44, 56-59, 67-77
Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 8 (1), Δαλαγκόζης 4, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 13, Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου 13 (1), Κακιούζης 8, Κάτος, Κουτσοκώστας, Σιδερίδης 5 (1), Δημάδης, Γκούτζιας 5.
Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 2, Μπουρδάνος 20 (3), Δημητρακάς, Κολοκοτρώνης (1), Κόκιος, Σιδηροηλίας 5, Φλιάτης 9 (1), Χοτζαγιάννης, Μπέγος 14 (1), Πολιτόπουλος 8 (1), Δασκαλόπουλος 18 (1).

ΓΕΦΥΡΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-71
Διαιτητές: Παπαγεωργίου και Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 13-16, 32-36, 47-60, 68-71
ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 7(1), Καραγιαννάκης 2, Ψευτόγκας, Καταβαίνης, Αποστολίδης 7(1), Ζιάκας 15(3), Κουτουξίδης 7, Σιώμος, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 16, Παπαδόπουλος 8
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 6, Κοθράς 18(2), Σισμάνης, Βάλλιος 10(2), Τσιακλαγκάνος 9(2), Παραπουρας 5(1), Σουτζόπουλος 10, Καντάρκος 13, Καβαργύρη

ΧΑΝΘ-Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 68-80

Δεκάλεπτα:Α:16-17 Β:26-38 Γ:56-54 Δ:68-80

Διαιτητές: Ντούρας – Μπακάλης.

ΧΑΝΘ (Γιώργος Ζαφειρούδης): Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 15(4), Παπαδόπουλος 3, Ζαφειρούδης 7(2), Γεωργάκης 12, Πέτροβιτς 14, Δεληγιώργης 9(1), Βλαγκόγιας 4.

Vivechrom Α.Ο.Αγρινίου(Διαμαντάκος) (βοηθοί:Σταυρόπουλος-Λιοκαυτος):Τασόπουλος 25(2),Μιχάλογλου 17,Καπινιάρης 7, Σταμουλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 8(2),Ψαράς 3(1), Σαρρής 4,Χρήστου, Τσατάς, Σταμίρης,Μπερερής

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

1.Ανατόλια (12-1) 25
2.Αγρίνιο (11-2) 24
———————————–
3.Ελευθερούπολη* (8-4) 20
4.Ερμής Λαγκαδά (7-6) 20
5.Φίλιππος Βέροιας * (7-5) 19
6.ΧΑΝΘ * (7-5) 19
7.Μαχητές Πειραματικό * (7-5) 19
8.Νίκη Βόλου (6-7) 19
9.Έσπερος Λαμίας (6-7) 19
10.Χαλκηδόνα (5-8) 18
11.Φαίακας Κέρκυρας (5-8) 18
12.Γέφυρα (5-8) 18
———————————–
13.Φάρσαλα* (5-7) 17
14.Στρατώνι (4-9) 17
15.Ίκαροι Σερρών* (4-8) 16
16.Μακεδονικός (2-11) 15

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 20/1):
Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ
Γέφυρα – Ικαροι Σερρών
Αγρίνιο – Ελευθερούπολη
Φάρσαλα – Ανατόλια
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ερμής Λαγκαδά
Νίκη Βόλου – Χαλκηδόνα
Μακεδονικός – Εσπερος Λαμίας
Φαίακας Κέρκυρας – Στρατώνι

πηγή:basket247.gr

Αναρτήθηκε από:Μανώλης Πεχλιβανίδης

Απάντηση