ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Με απόφαση στο 90′ που παραλίγο να τινάξει το παιχνίδι στον αέρα η Αγκαθιά το 0-1 στο Παλαιοχώρι (video-foto)

Ένα παιχνίδι που θύμισε το πρόσφατο του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ(αφού και οι στολές ακόμη είναι παρόμοιες) με τα τραγικά εκείνα γεγονότα, Όπου ο διαιτητής ενώ έδειξε σέντρα στη συνέχεια μετά από συνεννόηση με τον επόπτη ακύρωση του γκολ με τα γνωστά επακόλουθα.

Κάτι τέτοιο συνέβηκε εχθές στο παιχνίδι μεταξύ του του Άρη Παλαιοχωρίου και της Νίκης Αγκαθιάς Όπου ο διαιτητής Μαλούτας σε φάση ανατροπής (Δεν θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι και ο ορισμός)μέσα στην περιοχή του Παλαιοχωρίου και ενώ ο δείκτης του ρολογιού έδειχνε το 90′ ο διαιτητής έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι και μετά από λίγο με την υπόδειξη του επόπτη Πίτου έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Μία απόφαση που παραλίγο να πυροδοτήσει επεισόδια δεδομένης της κρισιμότητας του παιχνιδιού και των γνωστών επεισοδίων που γίνανε πέρυσι στην Αγκαθιά στο μεταξύ τους παιχνίδι, όπου τα επεισόδια εκείνα γίνανε Πανελληνίως γνωστά.

Ευτυχώς όμως με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων αποφεύχθησαν τα χειρότερα και με γκολ από τα 11 μέτρα του Ζαρογιάννη το παιχνίδι με 11 λεπτά καθυστέρηση έληξε με 0-1

Όσον αφορά το παιχνίδι Ήταν ένα μέτριο με πολύ λίγες φάσεις με μία μικρή υπεροχή της φιλοξενούμενης η οποία βεβαίως καιγόταν περισσότερο για τους τρεις βαθμούς της νίκης,αλλά όπως είπε και ο προπονητής Κ Κωστουγλίδης η ομάδα του αυτή την περίοδο δεν παίζει το ποδόσφαιρο που έπαιζε λίγο καιρό πριν και Έτσι λοιπόν η απόφαση του διαιτητή και επόπτη θα συζητηθεί πολύ έντονα και μάλιστα δεδομένης της κρισιμότητας των επόμενων παιχνιδιών και ιδιαίτερα αυτό του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με τη Νίκη Αγκάθιας