ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Με καταπληκτική εμφάνιση 12-0 η Αγκαθιά τον Αχιλλέα Νάουσας και φαβορί για τον τίτλο (video)

Επιθετικός μονόλογος 12 τερμάτων και χαμένων ευκαιριών από την ομάδα της Αγκαθιάς που αντιμετώπιζε στην έδρα της το απόγευμα του Σαββάτου 24/2 τον Αχιλλέα Νάουσας

Από το πρώτο λεπτό η ομάδα της Αγκαθιάς έδειξε τις διαθέσεις της και στο 18′ με τον Λίτσι κέρδισε πέναλτι  που μετέτρεψε σε γκολ ο Ζαρογιάννης ανοίγοντας το σκορ σε 1-0, στο 21 η σειρά του Τριανταφυλλίδη να κάνει το 2-0. Στο 24′,32′ και 45′ η σειρά του Παντελίδη με τρία τέρματα να κάνει το 5-0 και να στείλει τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο διάστημα αυτό η μόνη αντίδραση από τους φιλοξενούμενους το δοκάρι στο 24′ με τον Μαράντη.

Στο δεύτερο μέρος και ενώ όλοι περίμεναν ότι η ομάδα της Αγκαθιάς θα κατέβαζε στροφές, οι γηπεδούχοι μπήκαν με ακόμη μεγαλύτερη όρεξη και διάθεση και στο 46′ με τον Ζαρογιάννη έγινε το 6-0. Στο 54 και στο 57 με τον Ευγένιο Κίτσα το σκορ πήγε στο 8-0, στο 58 η σειρά του Στυλίδη να κάνει το 9-0, στο 63 με το χατ τρικ του Ζαρογιάννης 10-0, στο 64 ο Καραγιάννης το 11-0 και στο 79′ ο Παντελίδης με το τέταρτο γκολ το τελικό 12-0.