ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Ηττήθηκε η Αλεξάνδρεια με 1-2 από τον Άρη Παλαιοχωρίου και μπαίνει σε περιπέτειες.(video-foto)

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι με ήττα για την ομάδα της Αλεξάνδρειας η οποία σήμερα Κυριακή 17/12 αντιμετώπιζε στην έδρα την πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος Άρη Παλαιοχωρίου.

Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο η ομάδα της Αλεξάνδρειας έπρεπε πάση θυσία να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα αν θα θελε να ελπίζει για κάτι καλό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι ομάδες με πολλές ελλείψεις μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο πολύ δυνατά με την ομάδα του Άρη Παλαιοχωρίου να φαίνεται να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, όπου στο 10ο λεπτό,αυτή η υπέροχη μετουσιώθηκε με τον Σαμπιασβίλη σε γκολ γράφοντας το 0-1.Η ομάδα της Αλεξάνδρειας προσπάθησε να αντιδράσει Χωρίς όμως αποτέλεσμα κάτι που ήρθε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου Όπου με φάουλ του Κρίστη έξω από τη μεγάλη περιοχή της αντίπαλης ομάδας κατάφερε να γράψει το 1-1 και οι ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ αυτό.

Στην επανάληψη αυτή που κυριαρχούσε στο γήπεδο ήταν η ομάδα της Αλεξάνδρειας η οποία έκανε ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει η επιθετική της γραμμή με αποτέλεσμα στο 77ο λεπτό σε μία αντεπίθεση ο τσεντογιάννης έκανε το 1-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα το οποίο βέβαια δημιουργεί τεράστια προβλήματα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος στην ομάδα της Αλεξάνδρειας η οποία έκλεισε τη χρονιά με τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς Νίκη.