ΑΘΛΗΤΙΚΑΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΗΜΑΘΙΑ

Καταπληκτικό γκολ στο Παλαιοχώρι Κοπανος 2-1(video)

Με ένα εντυπωσιακό γκολ από τα 40 μέτρα μακριά από την εστία στο 78’λεπτό με τον Μιχαηλίδη το Παλαιοχώρι κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τους 3 Βαθμούς της Νίκης,από την πολύ καλή ομάδα του Κοπανού,η οποία από το 10’με ένα πολύ όμορφο γκολ του Ντέλλα προηγήθηκε στο σκορ.

Στο ημίχρονο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με προηγούμενη την φιλοξενούμενη ομάδα του Κοπανού με 0-1 παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και έχοντας ελαφρά την υπεροχή.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στο 55′ ο νεαρός Γιοβανόπουλος Κώστας έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας με πλασέ μέσα από την περιοχή το 1-1.

Στην συνέχεια το ματς έγινε αμφίρροπο,για να έρθει το 78′ και το Παλαιοχώρι με έναν κεραυνό από τα 40 μέτρα περίπου ο  Μιχαηλίδης σημάδεψε το γάμα της εστίας των φιλοξενούμενων για να γράψει το τελικό 2-1